Forum Forum knights.sztab.com o grze

Rycerski poradnik (FAQ)Regulamin Forum   Rycerski poradnik (FAQ)Rycerski poradnik (FAQ)   SzukajSzukaj   Zaciągnięci do armii (lista)Zaciągnięci do armii (lista)   OddziałyOddziały   Zaciągnij się do armii (rejestracja)Zaciągnij się do armii (rejestracja) 
 Co o Tobie wiadomo, Rycerzu? (profil)Co o Tobie wiadomo, Rycerzu? (profil)   Sprawdź, może nadeszły wieściSprawdź, może nadeszły wieści   Zgłoś obecność (zaloguj)Zgłoś obecność (zaloguj) 

KaM Remake w nowej, dynamicznej wersji r5503
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum knights.sztab.com o grze "Knights and Merchants" Strona Główna Wieści ze strony knights.sztab.com
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 7:14 pm    Temat postu: KaM Remake w nowej, dynamicznej wersji r5503 Odpowiedz z cytatem

Knights.sztab.com wraca po wakacjach (dokładnie w ich środku) mogąc przy okazji z ogromną ekscytacją zakomunikować o kolejnej, mocno poprawionej (ulepszonej) wersji KaM Remake - r5503. W pakiecie: mapy z dynamicznymi skryptami, przyspieszenie gry, prywatne lobby i czatowanie.

Jak większość graczy zdążyła zapewne zauważyć, od końca czerwca możemy cieszyć się zupełnie nową jakością gry w KaM. Przyczyniły się do tego spore zmiany w grze sieciowej. Największą z nich, taką, która bezpośrednio przekłada się na sposób gry, jest możliwość przyspieszenia pojedynku sieciowego, i to odrębnie dla czasu pokoju i tuż po nim. Zdążyliśmy zauważyć, że najpopularniejszymi ustawieniami są zwiększony do 70-80 minut czas gry, 2-krotne przyspieszenie czasu pokoju i 1,5-krotne przyspieszenie gry, kiedy można już walczyć.

Nie bez echa przeszły też misje, które mogły powstać dzięki dynamicznemu skryptowaniu i przez to mają dodatkowe warunki wygranej lub bonusy. Jedną z takich map jest m.in. "Center Castle Looting" Paker Teamu, który udziela się na naszym forum, a który w swojej mapie postanowił obdarowywać darmowymi skarbami do spichrza każdego jednego gracza zajmującego określoną pozycję w ruinach zamku. A to tylko jeden z przykładów "misji specjalnych".

Graczy ucieszy zapewne fakt, że można rozmawiać osobno z każdym - zarówno w lobby, jak i podczas samej rozgrywki. Zabezpieczyć można także hasłem lobby, a jeśli zajdzie taka potrzeba - nadać mu opis widoczny jeszcze przed wejściem do pokoju.

Wśród zmian i ulepszeń znajdziemy też możliwość blokowania dostaw wybranych towarów do warowni, lepszą organizację oddziału, szybsze odblokowywanie kamieniołomu i drwala (już po wybudowaniu szkoły), a także zdolność AI do szkolenia oddziałów (jednak nadal niedokończona).

Pełną listę zmian możecie, jak zawsze, poznać na stronie projektu KaM Remake.

Zapraszamy do dyskusji!

Ostatnio zmieniony przez lucbach dnia Sob Sie 03, 2013 10:36 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój komputerowy sojusznik rozłożył ręce tuż po wybudowaniu warsztatu pancerzy. Pomimo wzniesionej warowni, nie wpadł na pomysł, ażeby utworzyć warsztat płatnerski, w konsekwencji czego nie wsparł mnie nawet jednym żołnierzem. Co więcej - nie postawił ni jednej wieży. Do mojej rozgrywki z kolegą Wikingiem nie wniósł absolutnie nic. I był to jeden z powodów, dla których sromotnie przegrałem. Więc jak na razie - daleka droga, zanim komputer stanie się w pełni użyteczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Smalec
Użytkownik Forum

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tylko zależy na tym, żeby było więcej misji dla pojedynczego gracza...
woloszek
Użytkownik Forum

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe Kheli nie obraź się, ale widocznie grasz tak jak dotychczasowy AI, skoro tak "sromotnie" przegrałeś Pan Zielony

Miło Lucbachu, że wspomniałeś o naszej mapce, ale dokładny jej tytuł to: "Center Castle Looting". Mało istotne? A no istotne, gdyż na "Center Castle" można również zagrać jako "normalnej" mapie. Mruga oczkiem

Smalec więcej misji raczej nie będzie (przynajmniej na razie), gdyż nasz zespół aktualnie robi kampanię, HellRacer - mapmaker, który zrobił sporo map dla pojedynczego gracza, również robi swoją kampanię. Także cierpliwości Mruga oczkiem Żartowniś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janosiczek
Użytkownik Forum

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smalec napisał:
Mi tylko zależy na tym, żeby było więcej misji dla pojedynczego gracza...

Będzie krwista kampania z PAKER TEAM. Na razie bez większych zapowiedzi ponieważ staramy się ukończyć drugą mapę Mruga oczkiem
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woloszek napisał:
Miło Lucbachu, że wspomniałeś o naszej mapce, ale dokładny jej tytuł to: "Center Castle Looting". Mało istotne? A no istotne, gdyż na "Center Castle" można również zagrać jako "normalnej" mapie. Mruga oczkiem

Hmmm, w momencie dodawania newsa pamiętałem, że to była mapa z zamkiem w tytule. Potem, dla pewności odpaliłem edytor map sieciowych i znalazłem tylko "Center Castle". Dziękuję za sprostowanie woloszku i już poprawiłem w newsie.

A mapka świetna, widziałem że cieszy się dużą popularnością. Sam grałem kilka razy. Gratulacje.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sado1
Użytkownik Forum

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kheli napisał:
Mój komputerowy sojusznik rozłożył ręce tuż po wybudowaniu warsztatu pancerzy. Pomimo wzniesionej warowni, nie wpadł na pomysł, ażeby utworzyć warsztat płatnerski, w konsekwencji czego nie wsparł mnie nawet jednym żołnierzem. Co więcej - nie postawił ni jednej wieży. Do mojej rozgrywki z kolegą Wikingiem nie wniósł absolutnie nic. I był to jeden z powodów, dla których sromotnie przegrałem. Więc jak na razie - daleka droga, zanim komputer stanie się w pełni użyteczny.

Poziom oczywistości w tym poście sięgnął poza skalę.

Z dynamicznie oskryptowanych ("specjalnych") map, które jak na razie są w grze, najfajniejsze dla mnie są:
-Coastal Encounter Scored - fajna wariacja na temat znanej nam dobrze mapy, wreszcie da się zrobić uczciwą wobec wszystkich walkę pomiędzy trzema graczami
-Raven's Field - każdy dostaje 50 rekrutów (oraz warownię), i wyposaża ich w co dusza zapragnie. A potem walka 200 vs 200 na środku mapy Uśmiech
-Battle of Octumn - podobnie jak powyżej, tworzymy wojsko wedle upodobań, z tym że do tego każdy gracz dostaje małe miasto do produkcji broni oraz małą armię początkową. Niestety trzeba mieć ogarniętych graczy, ze względu na 1. potrzebę włączenia we wszystkich budynkach produkcji broni na starcie gry, 2. potrzebę nieustannej produkcji rekrutów.
-Florescence One - niesamowicie rozbudowany skrypt. Najprościej podsumować go "tryb gry z achievementami("osiągnięciami") będący odpowiedzią na pomysły typu 'zróbmy tak żeby za 100 wyprodukowanych kiełbas dostawało się punkty' ". Jest kilka "flag" (osiągnięć), trzeba zdobyć bodajże trzy żeby wygrać grę. Flaga, to osiąnięcie, np. zabicie największej ilości żołnierzy, wyprodukowanie największej ilości chlebów+wina, itp. Prawdę mówiąc nie grałem jeszcze, ale pomysł na pewno ciekawy.
Powrót do góry
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetne mapy, dzięki sado1, o większości nie słyszałem. Trzeba będzie wypróbować.

Poza tym jestem przekonany, że najbliższe miesiące przyniosą kolejne zaskakujące misje specjalne - i o to chodzi!
woloszek
Użytkownik Forum

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto wspomnieć również o mapie specjalnej "The Siege", która stworzyli Andreus i Vovets (rosyjscy maperzy), a która ją urozmaiciłem swoimi brzydkimi statkami Uśmiech . Widać współpraca z innymi maperami również idzie w dobrym kierunku. Po nowym remake zrobiłem również nową mapę specjalną "Sea Siege", a drugą wersję tej mapy ("Sea Siege Defense"), z rozbudowanym skryptem dynamicznym, zrobił Andreus - obecnie w fazie testów.
Także będzie się działo hehe Mruga oczkiem
Powrót do góry
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

woloszek napisał:
(...) a która ją urozmaiciłem swoimi brzydkimi statkami Uśmiech .

Rozwiniesz temat? I czy statki mają jakiekolwiek znaczenie na tej mapie oprócz ozdobnika?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum knights.sztab.com o grze "Knights and Merchants" Strona Główna Wieści ze strony knights.sztab.com Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: