gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Poszukuje strategi taktycznej
Autor Wiadomość
gronostaj 
Szeregowy


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 3
  Wysłany: Wto Paź 25, 2011 3:19 pm   Poszukuje strategi taktycznej

Witam.
Jestem fanem wszelkich historycznych RTSów strategicznych, gdzie króluje broń biała, a więc żadnych armat i prochu. Szukam gry gdzie taktyka, formacje wojska, logistyka ma wielkie znaczenie. Nie chcę gry, w której bitwa polega na zaznaczeniu kupy ludzi jedną ramką i wysyłaniu ich na przeciwnika, a wygrywa ten, który miał większą kupkę ludzi. Jestem graczem starej daty więc grafika i fajerwerki dla mnie nie mają znaczenia. Szukam gry, która głównie skupia się na prowadzeniu bitew, a nie na mozolnym rozbudowywaniu, które czasami trwa godzinami. Chciałbym aby bitwy były średnio z 1000 ludzi na mapie i żeby zachowane były realia, czyli jazda niszczy łuczników a piki jazde itd.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 6:06 pm   

Wśród RTSów?

Zapomnij.

Kup sobie Total War Medieval II wraz z dodatkiem Kingdoms zamiast szukać czegoś co nie istnieje. ;)
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Wto Paź 25, 2011 9:51 pm   

Gatunek gry, który opisujesz, to tzw. real-time wargame. W realiach historycznych są to właściwie gry z serii Total War (np. sugerowany wyżej Medieval II), z tym, że w warstwie taktycznej, gdyż są to hybrydy z turówkami. Ale jeśli interesuje Cię nade wszystko toczenie realistycznych bitew, to właściwie każda ze "średniowiecznych" odsłon (Medieval, Rome, Shogun) winna Cię satysfakcjonować, nawet nie będziesz musiał bawić się w kampanię, a odpalić po prostu tryb bitewny.
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
gronostaj 
Szeregowy


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Sro Paź 26, 2011 5:13 pm   

Dzięki za odpowiedzi, wszystko to co piszecie to prawda z tym, że w Rome Total War multiplayer wygląda kiepsko, polega to tylko na wybraniu sobie armii i stoczeniu pojedynku, a gdzie logistyka (zaopatrzenie armii)? Gdzie punkty strategiczne(lasy, góry itp.)? Gdzie obrona zamku czy fortu? Mnie szczególnie interesuje multiplayer gdzie można budować armię. Nie chcę również turówek bo nie mam tyle czasu na takie granie.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
zeloslaw 
Szeregowy
programista


Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Sro Paź 26, 2011 5:30 pm   

Istnieje taka gra, to polski GBR Tactics, znajdziesz tam dokładnie wszystko to co opisałeś. Może wymienię kilka cech:
- historyczny RTS
- epoka starożytna
- położono duży nacisk na taktykę
- 6 formacji bojowych
- duże znaczenie logistyki, wojsko musi mieć dostarczaną żywność
- niestety słaba grafika
- nie ma budowania budynków
- mapa pomieści nawet 5000 ludzi
- moim zdaniem realia są w miarę zachowane, każdy wojownik ma swoje słabe i mocne strony
- bitwy są toczone na otwartym polu, ale również jest obrona fortu czy grodu

Druga taka gra to Praetorians, niestety za mało grałem żebym mógł powiedzieć coś więcej.
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
gronostaj 
Szeregowy


Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 9:44 am   

Dzięki zeloslaw, właśnie takich gier szukam, szczególnie interesująco wygląda GBR Tactics, zna ktoś jeszcze jakieś tytuły ?
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14