Forum Forum knights.sztab.com o grze

Rycerski poradnik (FAQ)Regulamin Forum   Rycerski poradnik (FAQ)Rycerski poradnik (FAQ)   SzukajSzukaj   Zaciągnięci do armii (lista)Zaciągnięci do armii (lista)   OddziałyOddziały   Zaciągnij się do armii (rejestracja)Zaciągnij się do armii (rejestracja) 
 Co o Tobie wiadomo, Rycerzu? (profil)Co o Tobie wiadomo, Rycerzu? (profil)   Sprawdź, może nadeszły wieściSprawdź, może nadeszły wieści   Zgłoś obecność (zaloguj)Zgłoś obecność (zaloguj) 

KaM - jakie patche i dodatki, itp.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum knights.sztab.com o grze "Knights and Merchants" Strona Główna Knights and Merchants: The Shattered Kingdom
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BigBlue
Użytkownik Forum

PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 3:25 pm    Temat postu: KaM - jakie patche i dodatki, itp. Odpowiedz z cytatem

Chciałbym odpalić KaM, ostatnio grałem w tą genialną grę może z 6 lat temu jak dostałem TPR-a. Teraz chcę znowu wrócić do pierwszej części. Na jakiejś angielskiej stronie czytałem że są jakieś patche do tej gry (Patch Pack, Service Release 2 i patch 1.6), i mam takie pytania:
1. Te patche warto zainstalować?
2. Jeśli tak to gdzie mogę je ściągnąć (wersja ang.), ta angielska strona niestety nie działa??
3. W jakiej kolejności to instalować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 

PostWysłany: Nie Lip 15, 2018 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obstawiam, że chodzi o TPR, z dwoma kampaniami w menu.

Mając pudełkową wersję wręcz trzeba, bo stare wersje gry miały poważne problemy już pod Windowsem XP. Do wersji z GOG i Steama nie trzeba, bo mają już SR2 w komplecie.

SR2 rozwiązuje najważniejsze problemy, 1.6 (SR3) zawiera wszystko to, co SR2 i dopracowuje więcej detali. Wystarczy zainstalować jeden z nich, nie potrzeba żadnych poprzednich patchów.

Patch pack jest bardzo stary i nie zawracałbym sobie nim głowy.

Angielska strona nadal działa, parę lat temu zmieniła adres.
Opisy zmian w poszczególnych patchach są na http://knightsandmerchants.net/fan-creations/patches/
Linki do pobrania: http://knightsandmerchants.net/support/downloads/ (SR2 jest w sekcji Archive).

Gdyby jednak chodziło o TSK (z jedną kampanią w menu) to patch do niej też jest w linku wyżej, tylko z tego co pamiętam nie działa on z przerobionym ddraw.dll.

Strefa KaMMirror misji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
BigBlue
Użytkownik Forum

PostWysłany: Nie Lip 22, 2018 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki, zainstalowałem i zaczałem rozgrywkę Uśmiech. Przeczytałem co piszą na stronie o tym paczu i mam jeszcze pytania odnośnie poprawek.
1. Czy AI zostało poprawione na tyle aby uniemożliwić wpadnięcie paroma jednostkami i zniszczenie kluczowych budynków lub budowniczych?
2. Wygląda na to że metoda na wywabianie łucznikiem nadal jest skuteczna Uśmiech, czy bedzie tak przez całą kampanię?
3. W spichrzu można odznaczać towary takim czerwonym znaczkiem, czy to ma jakąś funkcję oprócz wpisywania kodów?
Powrót do góry
jaroszpiwo
Użytkownik Forum

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BigBlue napisał:
3. W spichrzu można odznaczać towary takim czerwonym znaczkiem, czy to ma jakąś funkcję oprócz wpisywania kodów?

Oznaczonych towarów pomocnicy nie znoszą do spichrza.
Powrót do góry
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum

PostWysłany: Wto Lip 24, 2018 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BigBlue napisał:
Ok, dzięki, zainstalowałem i zaczałem rozgrywkę Uśmiech. Przeczytałem co piszą na stronie o tym paczu i mam jeszcze pytania odnośnie poprawek.
1. Czy AI zostało poprawione na tyle aby uniemożliwić wpadnięcie paroma jednostkami i zniszczenie kluczowych budynków lub budowniczych?
2. Wygląda na to że metoda na wywabianie łucznikiem nadal jest skuteczna Uśmiech, czy bedzie tak przez całą kampanię?

1. Nie w bazowej wersji, takie rzeczy tylko w Remake. Niestety, tam AI choć poprawione, nadal jest w pewnym stopniu upośledzone. www.kamremake.com

2. Jest skuteczna i zapewne w niektórych misjach dalej tak będzie, tu znów lepiej jest w Remake bo boty mają trochę bardziej skomplikowane algorytmy zachowań. Mimo wszystko w późniejszych misjach metoda na łucznika rzadko kiedy ci się przyda bo będziesz się raczej modlił by zdążyć to wojsko wyszkolić i się ufortyfikować zanim algorytm ruszy bota z półtysięczną ofensywą przeciw tobie Mruga oczkiem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum knights.sztab.com o grze "Knights and Merchants" Strona Główna Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: